zoradiť podľa:
názvu
ceny výrobcu

Merkur 1.1

Merkur 1.1

Stavebnica vozidiel M 1.1 je ideálna stavebnica pre stavbu terénnych vozidiel. V tejto stavebnici boli prvýkrát použité vinuté pružiny k odpružení kolies, je možné postaviť „buggyny“ ľahko prekonávajúce tie nejväčšie prekážky. Je možné tiež postaviť terénnu motorovú trojkolku – symbol voľnosti a neviazanosti. Podľa návodu môžeme postaviť šesť akčných vozidiel.

 • 21 hodnotenie(a,í)

24.53 €

24.53 €

Merkur 17

Merkur 17

Kamión. Jednoúčelová jednoduchá stavebnica pre začiatočníkov na stavbu kamiónu pre prepravu drevených klád (nie sú súčásťou stavebnice).

 • 17 hodnotenie(a,í)

15.47 €

15.47 €

Merkur 19

Merkur 19

Z tejto stavebnice je možné postaviť mlyn, kolotoč, hojdačku, malý kolotoč...

 • 1 hodnotenie(a,í)

14.70 €

14.70 €

Merkur 2.1

Merkur 2.1

Pohony - malá sada. Ideálny doplnok ku všetkým väčším stavebniciam umožňujúci rozpohybovať postavené modely. Obsahuje elektrický motorček, ovládacie púzdro na batérie a základnú sadu ozubených koliečok.

 • 556 hodnotenie(a,í)

17.89 €

17.89 €

Merkur 3

Merkur 3

Univerzálna jednovrstvová klasická stavebnica - najmenšia z veľkých stavebníc. Obsahuje základnú zostavu dielov ako sú pásky, oblúky, platničky, uholníky, malé kolieská, pneumatiky atď., vrátane skrutiek a matičiek. Súčásťou stavebnice je návodová knižka s návodom na stavbu trinástich rozličných modelov ako je pásová píla, vagón, žeriav, nákladné auto, výťah atď. Na začiatku návodovej knižky sú popísané a zobrazené základné úkony ako je spájanie dielov, použitie kontramatky, riešenie lanových prevodov, uloženie hriadeľov v ložiskách apod.

 • 746 hodnotenie(a,í)

25.86 €

25.86 €

Merkur 4

Merkur 4

Dvojvrstvová klasická veľká stavebnica. Obsahuje okrem základnej zostavy dielov tiež súčiastky potrebné pre stavbu nákladných automobilov, formúl a lietadiel. Súčasťou stavebnice je samozrejme veľká návodová knižka s návodom na stavbu dvadsiatichsiedmich rozličných modelov ako je nákladný automobil, lunochod, buggy, formula, žeriav, atď.

 • 27 hodnotenie(a,í)

41.44 €

41.44 €

Merkur 6

Merkur 6

Mechanická štvorvrstvová klasická veľká stavebnica. Táto stavebnica je veľmi obľúbená pre svoju bohatosť jednotlivých súčiástok a možnost mnohých modelov. Obsahuje všetky súčiastky ako Merkur M 4 a ešte navyše ďaľších 226 súčiastok ako sú pásy, veľké traktorové kolesá, ozubené a prevodové kolesá, dlhé úholníky, pásky a ďaľšie. Súčasťou stavebnice je veľká návodová knižka s návodom na stavbu tridsiatichštyroch rozličných modelov ako je traktor, veľký žeriav, kolesové rýpadlo, nákladný automobil, atď. Zo stavebnice je možné zostaviť prevody a veľké stroje. Mladý konštruktér má už dosť súčiastok aby podľa svojej fantázie a postavil niečo podľa seba.

 • 24 hodnotenie(a,í)

89.59 €

89.59 €

Merkur 7

Merkur 7

Štvorvrstvová klasická veľká stavebnica. Obsahuje základnú zostavu súčiastok a ešte naviac ďaľšie súčiastky nutné pre stavbu veľkého požiarného auta, veľkých žeriavov atď. Súčasťou stavebnice je veľká návodová knižka s návodom na stavbu dvadsiatich rozličných modelov ako je hasičské auto, autožeriav, žeriav, atď. Mladý konštruktér má dostatok súčiastok pre stavbu autožeriavov.

 • 20 hodnotenie(a,í)

96.23 €

96.23 €

Merkur Farmer

Merkur Farmer

Stavebnica malého traktora s vlekom a základným príslušenstvom. Podľa fantázie je možné zložiť iný typ traktora či úplne iný model.

 • 1 hodnotenie(a,í)

26.06 €

26.06 €

Merkur Fire set

Merkur Fire set

Novinka roku 2002. Dvojvrstvová stavebnica zameraná na stavbu hasičského auta s rebríkom, člnu, lietadla a ďalších modelov

 • 2 hodnotenie(a,í)

52.94 €

52.94 €

Merkur Parný stroj

Merkur Parný stroj

Parný stroj je polytechnická hračka, ktorá predstavuje model skutočného parného stroja a pracuje na rovnakom principe. Je možné ho použiť aj na pohon modelov strojov. Otáčanie stroja je v oboch smeroch. Na základni je upevnená pec s parným kotlom, armatúrami a frém s parným valcom a rozvodovým a kľukovým mechanizmom. Para sa privádza od kotla prívodovou trubkou. Na kúrenie sa používa pevný lieh.

 • 138 hodnotenie(a,í)

142.00 €

142.00 €

Merkur Safari

Merkur Safari

Novinka roku 2004. Stavebnica zameraná na stavbu terénneho auta do džungle, vrtulníku a ďalších modelov

 • 164 hodnotenie(a,í)

54.47 €

54.47 €
Zobrazujem 1-12 z 12 nájdených